Prof. MVDr. Jiří Ruprich, CSc - Vliv Omega-3 a vitamínu D3 - ČT24 7. 11. 2021

Zajímavá a poučná videa a webové odkazy týkající se zlepšní našeho zdraví. Shledněte, zamyslete se a požte si ...
ČT24 odvysílala 7. 11. 2021 v rámci pořadu Studio ČT24 ( přesně od 11 minuty a 52 sekundy) rozhovor s Prof. MVDr. Jiří Ruprich, CSc. Zkrácená verze pořadu obsahující jen rozhovor je zde.

Prof. Ruprich je vedoucí "Centra zdraví, výživy a potravin" Státního zdravotního ústavu a svá tvrzení opírá o své dlouholeté znalosti v dané oblasti a také o českou studii COMED.

Nejdůležitější body z rozhovoru

• Omega-3 mastné kyseliny pomájí s chronickým zánětem (příčína civilizačních chorob) v těle
  • Omega-3 mastné kyseliny předejít cytokinové bouři
  • Většina populace v ČR má nedostatek Omega-3
  • Omega-3 a vitámín D3 může pomoci při Covid onemocnění = několik tisíc nemuselo zemřít kdyby měli vyšší hladinu Omega-3 a vitamínu D3.

TIP - můžete někomu poslat treba takhle
Zdravím Jirko níže posílám link k 7 min. nahrávce z ČT24 kde mluví Jiří Ruprich - vedoucí centra výživy a potravin Státního zdravotního ústavu o důležitosti Omega 3 a že přímo souvisí se zvýšením ochrany a obranyschopnosti těla. Dále tam říká, že by několik tisíc nemuselo zemřít kdyby měli vyšší hladinu Omega 3. URČITĚ SE NA TO PODÍVEJTE  https://zz.zustatzdravy.cz/omega3vct24